Dziś jest środa, 20.11.2019, imieniny Anatola, Rafała
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Malanów » Aktualności » Akcja oddania krwi „Podaruj Życie, Oddaj Krew III” zakończona ogromnym sukcesem!

Akcja oddania krwi „Podaruj Życie, Oddaj Krew III” zakończona ogromnym sukcesem!

Akcja oddania krwi „Podaruj Życie, Oddaj Krew III” zakończona ogromnym sukcesem!

22 lutego 2019 roku w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie odbyła się już po raz trzeci akcja oddania krwi pt. „Podaruj Życie, Oddaj Krew III”, zorganizowana przez druhów z OSP Malanów we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Malanowie.
Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne! Pierwsze osoby pojawiły się już tuż po godzinie 7:00, gdzie cała akcja rozpoczynała się od godziny 8:00. Organizatorzy byli mile zaskoczeni, gdy tuż po wybiciu godziny 8:00 sala była niemal całkowicie wypełniona.
Wielu krwiodawców jest z nami od pierwszej edycji. Jednak jest nam niezmiernie miło, że dzisiejszego dnia pojawiało się grono osób, które chcąc rozpocząć swoją przygodę z oddawaniem krwi, wybrały zorganizowaną przez nas akcję.
Ogółem do akcji przyłączyło się 79 osób, z których aż 71 oddało ten drogocenny płyn. Wśród krwiodawców 20 osób należy do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy natomiast wsparli nas także druhowie z OSP Słodków oraz OSP Cisew. Wspólnymi siłami udało nam się zabrać 31,95 l krwi.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas aby wesprzeć akcje.
Chcielibyśmy również bardzo mocno podziękować osobom, które z różnych powodów nie mogły oddać krwi.
Dziękujemy także Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie oraz Turek24.com.pl za wsparcie akcji.

AS


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności