Dziś jest poniedziałek, 17.06.2019, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Malanów » Aktualności » "Jeden dzień w Malanowie" w gronie najlepszych projektów z wielkopolski

"Jeden dzień w Malanowie" w gronie najlepszych projektów z wielkopolski

"Jeden dzień w Malanowie" w gronie najlepszych projektów z wielkopolski

Miło nam poinformować, że nasza jednostka, a szczególnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wspólnie z Klubem Sportowym "GROM" opracowała i przygotowała projekt pn: "Jeden dzień w Malanowie". W ramach projektu zaplanowano realizację zajęć aktywnego spędzania czasu wolnego dla rodzin. Od kilku lat w okresie wakacyjnym klub sportowy „GROM” Malanów realizuje niniejsze zadanie, wykorzystując lokalne walory przyrodnicze i kulturowe. W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia Niepodległości oraz 100-lecia powstania OSP Malanów, tym razem realizowaliśmy zajęcia sportowo – edukacyjne z upamiętnieniem wydarzeń historycznych. Do realizacji zadania włączy się MDP OSP Malanów. W ramach tego projektu uczestnicy mogli zapoznać się z 100-letnią historią Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, obejrzeć pokaz ćwiczeń bojowych w wykonaniu młodych adeptów pożarnictwa a nawet wziąć udział w turnieju strażackim. Każdy z młodych uczestników miał możliwość sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności oraz kondycję fizyczną. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników historii i architektury.
Projekt został opisany i zgłoszony do konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”. Kapituła konkursu doceniła nasze działania i zakwalifikowała nasz projekt do II etapu. Kolejny etap, a zarazem gala podsumowująca odbędzie się 11 października w Wyższej Szkole Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu. Druhowie OSP i członkowie "GROM"-u będą reprezentować sołectwo Malanów w dalszych zmaganiach.
Trzymajcie za nas kciuki!

MKo


Pozostałe aktualności