Dziś jest poniedziałek, 17.06.2019, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Malanów » Aktualności » Jubileusz 100 lecie OSP Malanów.

Jubileusz 100 lecie OSP Malanów.

Jubileusz 100 lecie OSP Malanów.

16 września br. nasz jednostka obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i strażackich, poczty sztandarowe jednostek OSP oraz przedstawiciele lokalnych organizacji. Obchody rozpoczęły się zbiórką pododdziałów na terenie naszej jednostki, skąd następnie odbył się przemarsz ulicami Malanowa do Kościoła na uroczystą Mszę Świętą, którą celebrował ksiądz Proboszcz.

Główna część wydarzeń odbyła się na placu przy remizie OSP zgodnie ze strażackim ceremoniałem.

W trakcie uroczystości przypominano stu letnią historię naszej Jednostki. Obchody były również okazją do powołania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malanów. W szeregi naszej jednostki wstąpiło 17 młodych adeptów pożarnictwa, który złożyli uroczyste ślubowanie.

Podczas zorganizowanych obchodów Jednostka OSP Malanów została uhonorowana Złotym Znakiem Związku, a zasłużeni druhowie z ternu Gminy Malanów zostali uhonorowaniu medalami i odznaczeniami:

Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień, podziękowań i gratulacji.

Organizacja obchodów 100-lecia OSP Malanów została zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Nasz jednostka otrzymała na realizacje tego projektu 10. 000 zł. W ramach tego zadania zostały zorganizowane i przeprowadzone warsztaty dla 20 młodych mieszkańców Naszej Gminy, którzy chcieli wstąpić w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Jednostka OSP Malanów zakupiła 20 szt. koszul galowych dla członków MDP oraz wydała i bezpłatnie rozdała uczestnikom monografię pn: „100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie – zarys dziejów jednostki”. Z dofinansowania opłacono również występ orkiestry dętej i poczęstunek dla uczestników uroczystości.

MarK

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności