Dziś jest środa, 20.11.2019, imieniny Anatola, Rafała
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Malanów » Aktualności » Kolejny sukces OSP Malanów!

Kolejny sukces OSP Malanów!

Kolejny sukces OSP Malanów!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku po raz kolejny zostaliśmy laureatami XII kategorii specjalnej Florianów 2019 „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zostaliśmy docenieni jako jedna z 12 najaktywniejszych jednostek OSP z całej Polski. Warto wspomnieć, że jesteśmy jedną z 6 jednostek, która została wyróżniona przez WOŚP po raz drugi!

„Ratujemy i Uczymy Ratować” jest programem edukacyjnym, którego celem jest nauka dzieci udzielania pierwszej pomocy. Wartym uwagi jest fakt, że w ciągu ostatniego roku aż 64 jednostki wzięły aktywny udział w tym programie. Podczas 1 745,50 godzin lekcyjnych zostało przeszkolonych 26 881 dzieci na terenie całego kraju! Jest to niewątpliwie ogromne osiągniecie.

Nasza jednostka zajęcia przeprowadziła w trzech szkołach na terenie naszej gminy: w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie, Szkole Podstawowej w Miłaczewie oraz Szkole Podstawowej w Dziadowicach. Podczas 112 godzin lekcyjnych przeszkoliliśmy 805 dzieci. Chcielibyśmy nadmienić, że jesteśmy jedyną jednostką w powiecie oraz jedną z dwóch w województwie, które otrzymały to wyróżnienie. Cieszy nas bardzo fakt, że nasze starania zostały zauważone i nagrodzone, jednak największą nagrodą dla nas jest świadomość, że po tych zajęciach dzieciaki wiedzą jak się zachować w czasie wypadku, co należy zrobić, jak wezwać pomoc oraz jak pomóc poszkodowanemu!

Nasza jednostka otrzymała również nominację w kategorii VII – „Kultura i Tradycja” za projekt „Malanów okiem historii”, który przygotowaliśmy wraz z partnerami: Gminą Malanów oraz Narodowym Centrum Kultury. Jesteśmy bardzo dumni z tej nominacji i jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w ten projekt. To dzięki Wam mogliśmy go zrealizować! W tej kategorii również jesteśmy jedyną jednostką w powiecie oraz jedną z dwóch w województwie, które otrzymały nominację. Warto podkreślić, że w tej kategorii oraz kategorii VI „Sport, rekreacja i turystyka” przyznano najwięcej, bo aż 8 nominacji. Jesteśmy też jedną z nielicznych jednostek, która została doceniona w dwóch kategoriach!

Gala Finałowa FLORIANY 2019, podczas której poznamy zwycięzców wszystkich jedenastu kategorii oraz nagrodzeni zostaną laureaci XII specjalnej kategorii odbędzie się 18 maja 2019 roku. Nie zabraknie tam również naszej delegacji!

AS


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności