Dziś jest poniedziałek, 17.06.2019, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Malanów » Aktualności » Malanów wyróżniony w konkursie "Jeden dzień w sołectwie"

Malanów wyróżniony w konkursie "Jeden dzień w sołectwie"

Malanów wyróżniony w konkursie "Jeden dzień w sołectwie"

Sołectwo Malanów zajęło jedenaste miejsce w konkursie pn. „Jeden dzień w Sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. do konkursu przystąpiło ponad 100 sołectw z całego województwa wielkopolskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Na pierwszy sołectwa musiały przesłać projekt wydarzenia zorganizowanego dla mieszkańców oraz przepis na potrawę z kaczką w roli głównej. Mieszkańcy Malanowa - nasi druhowie i członkowie Klubu Sportowego GROM- przygotowali i wysłali projekt pod nazwą „Jeden dzień w Malanowie” oraz , przepis na "Kaczkę wolno gotowaną z miodem po staropolsku". w dniu 11 października br. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się drugi etap konkursu, a zarazem podsumowanie i wręczenie nagród. W tym etapie uczestniczyło już tylko 30 najlepszych sołectw. Kapituła konkursu po degustacji i ponownej ocenie projektów ogłosiła wyniki. Sołectwo Malanów zajęło jedenaste miejsce i z rąk Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej otrzymało pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

GK


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności