Dziś jest poniedziałek, 17.06.2019, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Malanów » Aktualności » Młodzieżowa Dryżyna Pożarnicza z OSP Malanów pokazywała i uczyła jak ratować ludzkie życie

Młodzieżowa Dryżyna Pożarnicza z OSP Malanów pokazywała i uczyła jak ratować ludzkie życie

Młodzieżowa Dryżyna Pożarnicza z OSP Malanów pokazywała i uczyła jak ratować ludzkie życie

W teorii wydaje się to proste, ale gdy przychodzi do udzielania pierwszej pomocy, już tak łatwo nie jest. Jak pokazują statystyki tylko 25% świadków zdarzenia reaguje. O tym jak ważne jest, by zareagować oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, młodzi strażacy z jednostki z OSP Malanów przekonywali uczniów Szkoły Podstawowej w Miłaczewie. Inicjatywa młodych adeptów pożarnictwa miała na celu przedstawienie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Młodzi ratownicy uświadamiali, że każdy z nasz w przyszłości może znaleźć się w roli poszkodowanego lub osoby, która będzie udzielać pierwszej pomocy. Członkowie MDP uczyli jak poprawnie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo oddechową.

OSP


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności